: Jo vairāk es redzu citas valstis, jo vairāk mīlu savējo.

phone-icon(+371) 65424199, (+371) 26815359

Visi maršruti

Brīnumus meklējot

Dienas 1 день
Datums 2019-04-20
Valsts: Lietuva
Mēnesis: Aprīlis Rādīt visus šajā mēnesī
Cena: 25,00 €

Pieteikties braucienam

Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Ievadīt kodu:
  Atjaunot Неверный ввод
SIA GERTRUDA ar šo apliecina, ka informācija un personas dati, ko Jūs esat iesniedzis saistībā ar grupas saraksta sastādīšanu, tiks apkopoti, apstrādāti un glabāti saskaņā ar Eiropas Savienības normatīvo aktu prasībām attiecībā uz personas datu aizsardzību. Iesniedzot savus datus, Jūs piekrītat, ka dati tiek apstrādāti un uzglabāti visu šeit norādīto datu apstrādes laiku, kā arī normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos pēc sākotnējās datu apstrādes tik ilgi, cik tas būtu nepieciešams. Savāktie dati netiks nodoti trešajām personām, izņemot uzņemošo pusi, ja tas būtu nepieciešams šeit noteiktās datu apstrādes nolūkiem, vai ja šādu pienākumu uzliek normatīvie akti. Jums ir tiesības jebkurā laikā prasīt savu datu atjaunošanu, informāciju par Jūsu personas datu lietošanu, kā arī prasīt savu datu dzēšanu.

Rokišķi – Skaistkalne – Birži

“Brīnumus ne vienmēr ir jāgaida, dažkārt pēc viņiem ir jādodas pašiem!”

7:30 –izbraukšana no Daugavpils

Rokišķi (apskates ekskursija, Sv. Matveja baznīca, muzejs)

1499. gadā senajos rakstos pirmo reizi tika pieminēta vieta ar nosaukumu Rokišķi. Vārds “kišķis” no lietuviešu valodas tiek tulkots kā “zaķis”. Šajā vietā dzīvoja liels daudzums zaķu, tāpēc šo pilsētu nodēvēja par “Zaķu pilsētu”.

Pilsēta ir slavena ar saviem unikālajiem arhitektūras pieminekļiem.

Rokišķu muižas pils atradās grāfu Tīzenhauzenu pārvaldībā. Par viņu līdzekļiem uzbūvēja Sv. Matveja neogotiskā stila baznīcu. Baznīca ir viens no skaistākajiem Eiropas dievnamiem. Dievnama iekšienē ir uzstādīts orgāns, kura neparasto skanējumu varēs sadzirdēt ikviens apmeklētājs.

Rokišķu muzejs ir izvietots pils ansamblī. Muzeja apmeklētāji izstaigās renovētu grāfa ēdamistabu, kabinetu, grāfienes, bērnu un auklītes istabas, kur ir tā laika mēbeles. Plašajās muižas akmens celtnēs atrodas vairāki muzeji. Viens no tiem ir kokgriezēja Ļongina Šepkas muzejs.

Pilsētas parkā ir uzstādītas simtiem koka skulptūru. Pilsētas iedzīvotāju vidū ir viedoklis, ka pēc dažādu cilvēku un putnu koka figūru uzstādīšanas parkā, visi koki kļuvuši zaļāki un novītuši augi atguvuši veselīgu izskatu.

Skaistkalne

Skaistkalne ir latviskotais Šenbergas nosaukums. 1489. gadā bruņinieku ordena vadītājs atdeva šo apdzīvoto vietu Indriķim Šenbergam īpašumā. 1666. gadā Skaistkalnē uz pastāvīgu dzīvošanu apmetās jezuīti, un Šenberga kļuva par katolicisma un jezuītu centru Zemgalē. Baznīca tika uzcelta 1692, uzcēla to Jezuītu ordenis.

Ir leģenda, ka šo baznīcu uzcēla pēc brīnuma, ko piedzīvoja vietējais barons, kurš kļuva akls, bet pēc lūgšanās ir atguvis redzi, un deva solījumu uzcelt savā zemē baznīcu. Ilgu laiku viņš nevarēja izvēlēties vietu, kur uzcelt baznīcu, līdz kamēr vienā no pakalniem zirgs zem viņa nokrita ceļos, to uztvēra kā zīmi.

Baznīcas interjers ir veidots baroka stilā un laika gaitā gandrīz nav mainījies. Centrālais altāris ar svētā Pētera un Pāvila skulptūrām ir rotāts ar koka griešanas tehniku. Virs altāra ir Kristus tēls, kas rokās tur zemeslodi. Šeit ir saglabājušās senās kapu plāksnes, baznīcas pagrabā pazīstamu cilvēku un mācītāju kapenes. Baznīcas lepnums ir 18.gs. vidū tapusī altārglezna - brīnumdarītāja „Marijas pasludināšana” sānu altārī (atvesta no Itālijas), Latvijā šī altārglezna ir ieguvusi nosaukumu Dievmāte ģimenes sargātāja.

Skaistkalnes katoļu baznīca ir nozīmīgākais katoļticības centrs Zemgalē un otra Latvijā populārākā svētceļojumu vieta pēc Aglonas!

Birži

Birži ir viena no vecākajām Lietuvas pilsētām, kas atrodas starp divām upēm un diviem ezeriem. Vairāk kā četru gadsimtu garumā Biržu cietoksnis ir celts un 3 reizes ticis atjaunots.

Pilsētas rota ir Sv. Jāņa Kristītāja baznīca. Tā ir uzcelta XIX gadsimtā baroka un klasicisma stilā. Vēl viena rota ir Evaņģēliskā reformātu baznīca, kuras iekšienē ir saglabājies unikālais neogotiskais interjers. Viss interjers ir darināts no koka.

 

Biržu pils — bijusī Radzivillu dzimtas rezidence Biržos, Lietuvas ziemeļpusē. Pili uzcēla Kšištofs Radzivills 1586.-1589. gados. Savu pašreizējo izskatu pils ieguva 1985. gadā. Ekskursija pa muzeju “Sela”, kas atrodas Biržu pilī.

 

Izklaides programma “Žaldoka alus”

Pils pagrabā Jūs uzzināsiet daudz jauna par alus pagatavošanas tradīcijām un niansēm, turklāt Jums būs iespēja pagaršot garšīgu alu, mājās gatavotu maizi un sieru. Viesus izklaidēs folkloransamblis, kas iemācīs dažādas tautas dejas un spēles.

Aptuveni plkst. 17:30 izbraukšana uz Daugavpili.

Cena: 25€

Akcijas cenas skatīt mājaslapā sadaļā

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Maršruta izstrāde un organizēšana
 • Transporta pakalpojumi;
 • Gida-grupas vadītāja pakalpojumi
 • Ekskursija Rokišķos;
 • Ekskursija Biržu pilī.

Papildizmaksas:

Ieejas biļetes muzejos € pieauguši/ skolēni

 • Rokišķu muzejs – 3/1
 • Biržu pils - 3/2
 • Programma “Žaldoka alus ” - 8

Cenas par ieejas biļetēm var mainīties.

Papildinformācija:

 • Minimālais cilvēku skaits grupā ir 20. Ja grupā ir mazāk cilvēku ir iespējama autobusa maiņa uz zemāka komforta klases autobusu, un/vai izmaiņas programmā.
 • Izmitināšana viesnīcā vai viesu mājā 2/3-vietīgos numuros. LR pilsoņa vai nepilsoņa pase (ID karte). Par dokumentu atbilstību atbildīgs ir to īpašnieks.
 • Atkarībā no apskates objektu darba laika firma patur tiesības mainīt to apskates secību!
 • Firma nenes atbildību par objektu darba laika maiņu, nepareizu informāciju no objektu puses un kādu pasākumu atcelšanu bez iepriekšējas brīdināšanas.
 • Laiks un cenas, kas norādīti programmā var mainīties sakarā ar pakalpojumu sniegšanas cenu maiņām ārzemēs.
 • Firma nav atbildīga par klienta pārlieko iztēli un nepamatotām ilūzijām.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Rezervēšanas un apmaksas standartnoteikumi:

 • Rezervēt vietu braucienam var:
  • piezvanot pa tālr. 65424199, 26815359,
  • aizpildot pieteikumu mājaslapā www.gertruda.lv
  • nosūtot pieteikumu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.      
  • personīgi ierodoties firmas birojā Viestura ielā 66, Daugavpilī.
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 10€.
 • Pilnu apmaksu veic vismaz 10 dienas pirms brauciena.